Chrom
Mangan, Wanad
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Pure Yucca
ParaProteX
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
     


SKŁADNIK TRIMEX WMS - 
                 OLEJ PRIMROSE (WIESIOŁEK)

           Wiesiołek dwuletni (Oenthera biennis) to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, słynie ze swoich pięknych żółtych kwiatków, które kwitną tylko przez jedną noc i więdną następnego dnia. Sekret niezwykle cennych właściwości oleju z wiesiołka  polega na obecności dwóch niezwykle ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych: cis-linolowego i gamma-linolenowego


           Obecność  nienasyconych kwasów tłuszczowych jest niezbędna w procesie absorpcji niektórych witamin i produkcji hormonów biorących udział w wytwarzaniu mięśni. Konieczne  jest dostarczanie z pożywieniem zwłaszcza tych kwasów, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Są to między innymi kwasy linolowe. Ich obecność  jest wręcz niezbędna dla osób chcących schudnąć, gdyż przetwarzanie nadmiaru glikogenu w tłuszcz i magazynowanie go , zachodzi wolniej jeśli posiłek złożony jest z węglowodanów i uzupełniony nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.  Organizm ma wówczas więcej czasu na spalenie dostarczonych kalorii w pożywieniu. 

           Często osoby chcące schudnąć stosują dietę ubogą w tłuszcze, pozornie jest to słuszne, ponieważ każdy gram tłuszczu ma dwa razy więcej kalorii niż białko lub węglowodany. Praktycznie jednak dieta uboga w niezbędne kwasy tłuszczowe może doprowadzić do odkładania się złogów tłuszczowych i częściowej utraty mięśni. Organizm bowiem nie może prawidłowo funkcjonować bez pewnej ilości tłuszczu. Jeśli spożywa się tylko węglowodany, szybciej odczuwamy głód. Poza tym węglowodany uwalniają insulinę, która transportuje glikogen (cukier) do komórek mięśniowych, a jego nadmiar jest przetworzony na tłuszcz i magazynowany w różnych miejscach na naszym ciele. 

           Zbyt niski poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych nie sprzyja urodzie, gdyż skóra staje się sucha, skłonna do zmarszczek, włosy są pozbawione blasku, łamliwe, również paznokcie pozostawiają wiele do życzenia.


     Olej z wiesiołka daje znakomite efekty w przypadku wielu, pozornie nie związanych ze sobą schorzeń. Łagodzi  stany reumatyczne, zapobiega chorobom układu krążenia i nieprzyjemnym objawom zespołu napięcia przedmiesiączkowego, zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań w przebiegu cukrzycy i miażdżycy.

 

top