TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
Pure Yucca
ParaProteX
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
   

   
  Typy budowy ciała

"Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za stan swojej duszy i ciała. Odpowiedzialności tej nikt z nas nie zdejmie, jeżeli bowiem coś nie funkcjonuje  w organizmie właściwie, każdy sam musi się z tym uporać.  Inny człowiek nie może przeżyć Twojego życia. Poza tym konieczna jest identyfikacja z własnym ciałem, a tym samym oczywiście przyjęcie odpowiedzialności za jego stan". 
                                                                       
(Manfred Muller- szwajcarski psycholog)

      O tym, że my ludzie  różnimy się od siebie wyglądem zewnętrznym tzn. kształtem twarzy, budową  ciała wie prawie każdy. Ale zapewne nie każdy wie, że w zależności od typu budowy naszego ciała możemy mieć różne predyspozycje do chorób, mieć inny temperament różnić się między sobą w sposobie bycia.
 Trudno oczekiwać, że dwa różniące się od siebie typy budowy po zastosowaniu odpowiedniej kuracji odchudzającej będą wyglądać tak samo i z tego należy zdać sobie sprawę. Każdy z nas jest inny, dlatego każdy z nas potrzebuje indywidualnego traktowania. Warto więc poznać swoją budowę ciała i zaakceptować ją, nie dopuszczając oczywiście do skrajności w postaci nadmiernej otyłości czy nadmiernego wychudzenia. Zarówno jedno jak i drugie jest podstawą  wielu groźnych chorób często kończących się śmiercią.  
Przedstawię Ci charakterystykę trzech podstawowych typów konstytucjonalnych ich wygląd zewnętrzny, skłonności, styl życia i właściwe im reakcje.

 Typy konstytucjonalne wg Carla Hutera

 Typ odżywczy    Budowa ciała: 
Charakteryzuje się średnio mocną budową ciała. Osoba o tym typie jest korpulentna, krągła, ma w pełni ukształtowane ciało. Ponieważ najbardziej u niej  rozwinięty jest układ pokarmowy i związane z nim funkcje, obwód w pasie jest większy niż obwód klatki piersiowej. Lekko niebieskawy odcień w tym typie jest uważany za oznakę zdrowia. Korpulentna sylwetka jest tu normą, cechą wynikającą  z konstytucji ciała, oznaką zdrowia, a nie choroby. Mimo ich większego niż przeciętnie ciężaru ciała są wesołe i zgrabnie tańczą.
Styl życia: 
Preferuje potrawy lekko strawne, niewyszukane. Potrawy ciężko strawne łatwo powodują u niego niedyspozycję i pogorszenie ogólnego samopoczucia. Spożywa nieco za dużo płynów, poza tym wykazuje niechęć do poruszania się, woli raczej mało ruchu. Kocha spokój i wygodę, jak również obfite i smaczne posiłki.


Niewłaściwe postępowanie:
 
Całkowicie błędne jest uważanie osób o typie odżywczym za zbyt grube, za dużo ważące oraz ograniczanie im ilości spożywanych pokarmów. Nadmiar ruchu im nie służy, ponieważ  przy intensywnym wysiłku nadmiernie się pocą, co z kolei niepotrzebnie obciąża płuca. Nie są zalecane interwencje chirurgiczne, ponieważ obficie unaczyniona tkanka nie goi się dostatecznie szybko.
 Skłonność do chorób: 
U typu odżywczego występuje skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej, chorób przemiany materii. ma on też trudności w oddychaniu. Występuje tendencja do nieprawidłowego składu krwi. Łatwo  pada ofiarą chorób zakaźnych. W ostrych stanach chorobowych zagraża mu większe niż innym niebezpieczeństwo ze względu na niewielki zasób sił motorycznych.
Terapia :
 Dużą pomocą jest zastosowanie diety odpowiedniej do grupy krwi w celu wyłączenia z diety pokarmów silnie aglutynujących krew. Ze względu na rozwinięty układ pokarmowy znakomite efekty daje zastosowanie Nopalinu, AC Zymes i Digestive Enzymes, które to suplementy oczyszczą jelita, przywrócą właściwą florę bakteryjną oraz wspomogą układ pokarmowy w trawieniu. 
       Nowość!!! Slim Formula najnowszy preparat firmy CaliVita, dzięki temu, że w swoim składzie posiada  nasiona kopru włoskiego, kurkumę, imbir, jest szczególnie polecany osobom z problemami przemiany materii i jednocześnie wspomaga odchudzanie. 
 Preparat ten został wzbogacony nopalem i lecytyną dlatego wspaniale radzi sobie z oczyszczaniem organizmu. Lecytyna zapobiega odkładaniu się cholesterolu na wewnętrznej ścianie naczyń krwionośnych, przekształca cholesterol i inne tłuszcze do substancji rozpuszczalnych w wodzie, a nopal wiąże je i dzięki temu skuteczniej eliminuje z organizmu. 

Dzięki temu zmniejszy  się skłonność do otyłości, chorób przewodu pokarmowego,
 powstawania wzdęć i uczucia pełności
(zapobiegnie to fermentacji i gniciu pokarmu w jelitach, w efekcie jelita zostaną oczyszczone) więcej >>>

                                                          << 1 , 2 >>

 

top