TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
       

 Stress Management
         -
suplement diety

   Mega B complex - suplement diety
 (Mega Bcomplex to produkt sprowadzany z Rotterdamu dla klubowiczów z aktywnym numerem klubowym do własnego użytku, nie ma możliwości zapisania się na ten produkt do klubu CaliVita)

     Nowoczesny, naturalny preparat - zawiera wszystkie naturalne witaminy z grupy B, witaminę C oraz niezbędny, antystresowy magnez. Jego tajemnica nie tkwi w jego składzie, ale w proporcjach poszczególnych składników jakie zostały w nim zachowane, a także w metodzie przedłużonego działania. Metoda ta pozwala na powolne, kilkunastogodzinne uwalnianie z tabletki  poszczególnych składników, co pozwala na ich ciągłą obecność w organizmie.

  

Do kompleksu witamin z grupy B zalicza się kilkanaście związków o różnym działaniu: wszystkie ważne witaminy B, witaminę H (biotynę), kwas para-aminobenzoesowy (PABA), cholinę i inozytol. W odpowiednio dobranym kompleksie witamin z grupy B wszystkie składniki działają łącznie i wzajemnie wzmacniają skuteczność swojego działania w organizmie. Ponadto witaminy z grupy B wpływają na lepsze przyswajanie magnezu.  

 • Witamina B1 (tiamina) jest potrzebna do prawidłowej pracy mięśni i układu nerwowego zwana jest "witaminą intelektu".

 • Witamina B2 (ryboflawina) wzmacnia wzrok poprzez zwiększenie wrażliwości siatkówki. Niedobór  może być przyczyną chorób skórnych zmian w funkcjonowaniu narządu wzroku i układu nerwowego.  Pomaga w stresie i w okresie napięcia emocjonalnego.  Zapotrzebowanie na nią wzrasta w sytuacjach stresowych.

 • Witamina B3 (niacyna, witamina PP) jest niezbędna do prawidłowego działania układu nerwowego, pokarmowego i skóry, jak również do syntezy niektórych hormonów (np. testosteronu, insuliny, estrogenów). Zapobiega migrenie, uśmierza ból głowy, usprawnia krążenie krwi, zmniejsza wysokie ciśnienie i obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu.

 • Witamina B4 (cholina) chroni przed stłuszczeniem wątroby, zapobiega osadzaniu się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Pomaga w wydalaniu toksyn. Bez choliny pogarsza się funkcjonowanie mózgu i pamięć.

 • Witamina B5 (kwas pantetonowy)  jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania  nadnerczy. Wspomaga budowę naskórka, wpływa na porost włosów. Odgrywa podstawową rolę w produkcji niektórych substancji (np. hormony anaboliczne, neroprzekaxniki)

 • Witamina B6 (pirodoksyna) jest konieczna do wytwarzania czerwonych krwinek i przeciwciał. Z doświadczeń wynika, że duże dawki tej witaminy  znacznie zmniejszają stres przedmiesiączkowy i bóle miesiączkowe. Wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego.

 • Witamina B7 (biotyna i witamina H) jest składnikiem wielu enzymów, które biorą udział w przemianie węglowodanów, białek, tłuszczów. Uśmierza bóle mięśniowe, utrzymuje zdrowy wygląd skóry, włosów opóźnia siwienie i przeciwdziała łysieniu. Wpływa na właściwy stan kości.

 • Witamina B8  (inozytol) odgrywa ważną rolę  w odżywianiu komórek mózgowych. Ma właściwości uspokajające, jest niezbędna w przekazywaniu bodźców nerwowych.

 • Witamina B9 (kwas foliowy) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego oraz rozwoju wszystkich komórek ustrojowych. Szczególnie ważna dla kobiet chcących zajść w ciążę ponieważ może ona zmniejszyć ryzyko wad rozwojowych płodu.

 • Kwas para-aminobenzoesowy (PABA, wit. B10) bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek. wspomaga produkcję kwasu foliowego. Jego brak doprowadza do szybkiego siwienia i egzemy. Stanowi czynnik ochronny przed procesami antyoksydacyjnymi

 • Witamina B12 (cyjanokobalamina) jest niezbędna do prawidłowych czynności układu nerwowego (zmniejsza drażliwość, polepsza pamięć i możliwość koncentracji),  jest konieczna do prawidłowego wytwarzania czerwonych ciałek krwi przez komórki szpiku. 

 • Magnez pełni ważną rolę w profilaktyce nadciśnienia tętniczego krwi i miażdżycy tętnic, a więc chorób prowadzących do zakłóceń pracy mózgu jest naturalnym czynnikiem przeciwstresowym o działaniu uspokajającymi obniżającym ciśnienie tętnicze krwi.

 Zbyt niski poziom witamin z grupy B (zwłaszcza B12) może prowadzić do depresji, napięcia nerwowego lub apatii. 

Zażywając Stress Management uchronisz swój organizm przed zwiększoną podatnością na stres i jego skutkami.

 Skład 1 tabletki Stress Management

1.3mg ........    Tiamina (Witamina B1)
1.8mg .........   Ryboflawina (Witamina B2)
2mg ............   Witamina B6
13,5mg......... Magnez
15mg ..........  Niacyna
2µg ..............  Witamina B12
60mg ..........  Witamina C
100µg ......... Foliany
5mg ............  Kwas pantotenowy
100mg ....... Cholina
100mg .......  Inozytol

Dawkowanie:
 profilaktycznie 1 -2 tabletki dziennie po posiłku
------------------------------------------------

Skład 1 tabletki Mega Bcomplex

  100mg ............ Tiamina (Witamina B1)
   100mg ............ Ryboflawina (Witamina B2)
   100mg ............ Witamina B6
   100mg ..........  Niacyna
   100µg ...........  Witamina B12
   100µg ..........  Biotyna
   125µg ........... Foliany
   100mg ........... Kwas pantotenowy
   100mg ........... Kwas para-aminonenzoesowy
   100mg ........... Cholina
   100mg ........... Inozytol
 

Dawkowanie:
  profilaktycznie 1 tabletki dziennie po posiłku

Uwaga!
Podczas przyjmowania witamin z grupy B, mocz może stać się ciemnożółty i mieć specyficzny zapach.
   

Więcej informacji na temat stresu, depresji, nerwicy (tutaj)

_____________________________________________

                 ZAMÓWIENIA
                   CENNIK

              Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie

                  

   
 

top