SLIM FORMULA
TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
     

  Czym jest stres? 

      Stres jest zjawiskiem biologicznym, stanowi reakcję organizmu na jakiekolwiek stawiane mu wymagania: fizyczne lub psychiczne. Innymi słowy, stresem określa się wszystkie bodźce, które zmieniają stopień gotowości człowieka do działania. Dzięki nim życie nie jest monotonne, krótkotrwały stres jest zjawiskiem mobilizującym, pomaga nam przezwyciężać trudności. 
Jeżeli natomiast dociera do nas zbyt wiele bodźców, wówczas zaczynamy odczuwać dyskomfort. Jeżeli wciąż jesteśmy poddawani silnemu oddziaływaniu bodźców, znacząco pogarsza się nasze samopoczucie, 

zdrowie i wreszcie może dojść do poważnych zaburzeń.
Pierwotnym zadaniem stresu była mobilizacja do walki lub ucieczki. To dlatego we krwi podnosi się poziom adrenaliny i kortyzolu, rosną ciśnienie i częstość skurczu serca, rozszerzają się źrenice, skóra blednie i staje się chłodniejsza. 
Te neurologiczno-hormonalne objawy, które kiedyś potrzebne były przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem, są nieprzydatne podczas egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej. 
      Żyjemy w czasach "zanieczyszczenia stresem", co nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. 
Nasz przodek miał okazję zestresować się raczej rzadko, my natomiast pochopnie i bezwiednie używamy naszego "auto alarmu" często i w przypadkach błahych, od przypalonego mleka począwszy przez korek na ulicy, na "złym" spojrzeniu szefa skończywszy. Pół biedy, jeśli stresujące wydarzenie ma miejsce raz na jakiś czas. Organizm ma wówczas dość czasu, by "dojść do siebie".

Jeśli jednak zdarza się to często, fizjologiczne objawy (np. podwyższone ciśnienie czy nadmierna potliwość) nie zdążą minąć, zanim organizm stanie przed następnym wyzwaniem. Taki stres okresowy może przerodzić się w najbardziej szkodliwy, przewlekły czyli codzienny. Często nie zauważamy go, bo otacza nas na co dzień. To stres nieudanego małżeństwa, przewlekłej choroby, nie lubianej, męczącej pracy. Bombardowany sygnałami mobilizacji, zestresowany, wyczerpany organizm gorzej radzi sobie z infekcjami, zaczynają się problemy zdrowotne. Nawracające silne przeżycia „stresowe” są traktowane przez naukę jako przyczynę ogromnej liczby chorób 

psychosomatycznych, do których można zaliczyć m.in. choroby układu krążenia, przewodu pokarmowego, nowotwory, a także depresje, nerwice, lęki, fobie i inne zaburzenia psychiczne. 

Stres może wywołać zaburzenia łaknienia, które posiada ok. 40 proc. ludzi z nadwagą ....Zajadamy swoje stresy, niepowodzenia, brak miłości, konflikty rodzinne i problemy w pracy. Umieramy z przejedzenia, głodzimy się na śmierć, objadamy do nieprzytomności, wymiotujemy, podkradamy nocą jedzenie z lodówki, pożeramy je szybko z obłędem w oczach. 

 Co dalej ? Jakie są sposoby, by opanować zestresowane ciało
 
                                                                                      (czytaj)

Więcej informacji na temat stresu, depresji, nerwicy (tutaj)

 


 

top