TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
W walce z cellulitem  
  krem C-Rx  
 
   

 
  Rhodiolin  
"złoty korzeń" - suplement diety

   to szczególny suplement zawierający wyciąg z unikalnej rośliny nazywanej Różeńcem górskim (Rhodiola rosea), znanej również jako "złoty korzeń"
   Różeniec górski rośnie na górzystych terenach Syberii na wys. od 3000 do 6000m.n.p.m. Jego żółte kwiaty pachną podobnie jak olejek różany stąd nazwa "róża". Jest to roślina lecznicza wykorzystywana od wieków nie tylko w Rosji, lecz również w Chinach i Środkowej Azji. Roślina ta posiada niezwykle wysoką aktywność biologiczną. Zaliczono ją do ścisłej czołówki adaptogenów czyli rośliny zawierającej takie fitozwiązki, które przynoszą wyłącznie korzyść organizmowi.

 

 
Przeciwstresowe właściwości Różeńca górskiego.

   Biorąc pod uwagę, że około 80% wszystkich chorób ma swoje korzenie w stresie, wydaje się, że większość nas żyje obecnie w "fazie wyczerpania". Powoduje to cały cykl następujących reakcji organizmu prowadzącego do zaburzenia równowagi. Sprawcami tego jest między innymi kortyzol hormon nadnerczy uwalniany podczas stresu, który dostarcza glukozę, aminokwasy i kwasy tłuszczowe do strumienia krwi. dostosowując energię ATP do potrzeb organizmu.

 Jedną z najważniejszych ról Rhodiolinu jest modulacja stresu poprzez wywołanie stanu równowagi (homeostazy) w organizmie. Wraz z przywróconą homeostazą, układ odpornościowy i poziom hormonów zostają wprowadzony w stan równowagi, a potencjalnie szkodliwe składniki takie jak kortyzol pozostają na poziomach fizjologicznych.


Przeciwdepresyjne właściwości Różeńca górskiego.
 
Depresja jest zaburzeniem, podczas którego odczuwany jest smutek, obojętność lub rozdrażnienie, występują zaburzenia snu, problemy z kontrolowaniem apetytu i masy ciała (od anoreksji i utraty masy ciała do natrętnego jedzenia i nadwagi), kłopotami  z funkcjami intelektualnymi, nawet z chorobliwą myślą o śmierci. Depresja jest konsekwencją niedostatecznych ilości serotoniny w mózgu. Aktywne składniki Rhodiolinu takie jak rozawina i salidrozydem powodują zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu, a przez to są w stanie zapobiegać a nawet eliminować objawy depresji.

    
Zmiany zachodzące w organizmie podczas stresu powodują zaburzenia pracy serca i zwiększone ryzyko arytmii. Uwalniane podczas reakcji na stres kortykosteroidy zwiększają wydalanie potasu z organizmu i zwiększają ryzyko arytmii. Większa ilość hormonów stresu zwiększa ilość uszkodzeń mięśnia sercowego a tym samym prawdopodobieństwo nagłego zgonu. "Złoty korzeń" normalizuje działanie nadnerczy, może przywrócić prawidłowe poziomy cholesterolu, glukozy i potasu we krwi.

     Innym aktywnym składnikiem produktu jest cynk. Przyczynia się on do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego, jest niezbędny we właściwym przebiegu procesu podziału komórek, prawidłowej syntezie DNA oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, korzystnie wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci.

Produkt jest szczególnie zalecany osobom narażonym na nadmierny stres lub codzienny wysiłek umysłowy i/lub fizyczny.
  

 Rhodiola rosea może pomóc w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz sił witalnych do sędziwych lat.

Skład1 kapsułki:
Różeniec górski-100mg
Cynk
- 5 mg

Dawkowanie:
1-2 kapsułki dziennie 1/2 godz. przed posiłkiem
Opakowanie zawiera 120 kapsułek

/źródło www.calivita.com.pl/

   ________________________________________________________________

                   ZAMÓWIENIA
                   CENNIK

Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie

 

   
 

top