TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
Pure Yucca
ParaProteX
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
 
   

  
    NOPALIN  /błonnik/  - "skarb pustyni"

                    suplement diety  

          Zawiera wysuszoną, sproszkowaną łodygę Nopalu - kaktusa z rodziny Opuncji, zwanego  też kaktusem jadalnym (łac. Opuntia streptacanta). Jego właściwości lecznicze znane już były i cenione w czasach  Azteków.
    Niezapomniane wrażenie wywiera widok tej egzotycznej rośliny, osiągającej wysokość do 5m, ze spłaszczonymi, eliptycznymi łodygami, pokrytymi żółtymi kolcami, zebranymi w pęczki. Na brzegach łodyg wyrastają piękne kwiaty o średnicy do 10cm.  Ze względu na swoje właściwości lecznicze, roślina ta zyskała popularność już wiele setek lat temu.
Ten rodzaj pustynnego kaktusa głównie rośnie w Meksyku . Na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zawierającej blisko 30.000 roślin o właściwościach leczniczych, Nopal zajmuje wysokie miejsce.


        

 
    Nopal jest dodatkiem żywieniowym, ten popularny, meksykański kaktus traktowany jest w tym kraju jak pożywienie, porównywalne pod względem sposobu i częstości spożycia np. z naszą marchwią czy z ziemniakami.
Można, więc zjeść Nopal gotowany, pieczony, grillowany, na surowo jako sałatkę, można napić się soku z Nopalu, a nawet dodaje się go do drinków alkoholowych.
Jednak w porównaniu z marchewką to prawdziwa skarbnica.

Unikalną zaletą Nopalu jest bogactwo witamin, bioflawonoidów, składników mineralnych, 17 aminokwasów i błonnika.  


     Nopal to przede wszystkim doskonałe źródło witaminy C, bioflawonoidów, beta karotenu (prowitaminy A), oraz witamin:B1 (tiaminy), B2 (ryboflawiny) oraz B3 (niacyny). Oprócz tego obfituje w składniki mineralne, szczególnie w wapń, magnez, potas i żelazo. 
Z 22 znanych aminokwasów zawiera aż 17, z których 8 jest niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Są to aminokwasy egzogenne, które muszą zostać dostarczone do organizmu wraz z żywnością. Do grupy tej należą: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan oraz walina.
Łodygę Nopalu poddaje się suszeniu próżniowemu, dzięki czemu zachowane są właściwości biologiczne i żywieniowe preparatu, zawarte w nim pełne bogactwo witamin i bioflawonoidów, doskonale utrzymuje sprawność układu immunologicznego.

 
W jaki sposób działa Nopal?

     
Zawarty w Nopalinie błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny pęczniejący pod wpływem wody pomaga zwiększyć ilość treści zawartej w jelitach, wypełnione jelita zmuszone są do pracy (ruchy robaczkowe) co powoduje szybsze przesuwanie zawartości jelita i wydalanie jej na zewnątrz. Poza tym stolec zmiękczony łatwiej jest wydalany na zewnątrz.

Dzięki zawartości błonnika i niektórych aminokwasów tkj. tyrozyna, glicyna i L-metionina, które zmniejszają apetyt i poprawiają nastrój, jest ulubionym produktem osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. 

        
Nopal pomaga utrzymać osiągniętą masę ciała, jednocześnie dostarczając organizmowi składników odżywczych. Zmniejsza prawdopodobieństwo tworzenia się cellulitu i nadmiernej retencji (gromadzenia) płynów.
Wspomaga organizm w odzyskiwaniu płynów z tkanek - szczególnie ze skóry - do naczyń limfatycznych i krwionośnych, przeciwdziałając w ten sposób obrzękom, oraz wspiera nerki w ich funkcjach odtruwających. 

Nopal w środowisku wodnym (dzięki zawartości błonnika) wielokrotnie zwiększa swoją objętość i w ten sposób wywołuje uczucie sytości. 
 Zaleca się zażywanie Nopalinu na pół godziny przed jedzeniem, popijając szklanką wody. W ten sposób można "oszukać" swój żołądek, a jednocześnie lepiej przygotować go do przyjęcia pożywienia.
  Nopal tworzy warstwę ochronną na śluzówce żołądka i kontroluje produkcję soku żołądkowego

Dzięki swoim właściwościom wiązania toksyn pomaga w odtruwaniu  organizmu, oczyszczając go przez wyprowadzenie toksyn na zewnątrz.
      Wyciąg z kaktusa z rodzaju Opuntia jest prawdziwym błogosławieństwem dla wielu osób otyłych, które walczą z wieloletnimi zaparciami i wysokim poziomem cholesterolu. 
Nopal wspaniale reguluje pracę wątroby, wiąże sole żółciowe, co w efekcie może prowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, czego nie udaje się uzyskać częstokroć nawet za pomocą tradycyjnych leków.
   

   
 Nopal - błonnik odgrywa ważną rolę w procesie przemiany materii. Wspiera regularne wypróżnianie się, zapobiegając fermentacji resztek pokarmowych w jelicie grubym oraz przenikaniu przez śluzówkę jelita toksycznych związków do krwiobiegu. Pełni rolę "miotły" w jelitach, zmuszając je do prawidłowej pracy. 

Nopal to doskonały środek zarówno dla osób które chcą schudnąć, dla tych, które chcą zachować dobrą formę i zdrowie , jak i dla tych, które chcą powrócić do pełni sił i odzyskać zachwianą równowagę.

  Jak zażywać ?
Dziennie 3x2 tabletki na pół godziny przed jedzeniem, popijając dużą ilością wody.

__________________________________________

      ZAMÓWIENIA


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie


   
 

top