SLIM FORMULA               
TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestve Enzymes  
  Meal Time  
   
     


  Grupa krwi B   "koczownik"                               AB   O

            Grupa "B" rozwinęła się między 10, a 15 tysiącami lat p.n.e., kiedy rosnąca liczba ludności na skutek wielkich emigracji, przeniosła się z Afryki w chłodniejsze rejony Azji. Odmienne warunki klimatyczne i koczowniczy sposób życia wymagały diety złożonej zarówno z pokarmów roślinnych jak i zwierzęcych. Taka genetyczna próba połączenia rozbieżnych kultur i grup ludzi wykształciła grupę "B".

           Potomkowie koczowników z grupą krwi "B" osiągnęli swoistą równowagę (balance) - mogą zjadać wszystkie rodzaje pożywienia, w tym także więcej mięsa niż osoby z grupą krwi "A". Stąd też zalecany jadłospis jest najbardziej zróżnicowany i najmniej restrykcyjny. Osoby z grupą "B" jako jedyne w pełni tolerują produkty mleczne, które przykładowo dla grupy "A" są przeciwwskazane. Ciekawostką jest to, że pomimo dużej różnorodności pokarmów, nie mogą spożywać pomidorów, a z drobiu - kurczaków. 


 WSKAZANE: baranina, królik     

UNIKAĆ: kurczak 


Zbędne kilogramy możesz stracić eliminując ze swojego pożywienia kukurydzę, orzeszki ziemne, nasiona sezamu, grykę, soczewice, pszenicę

 • Każde z tych rodzajów żywności posiada inną lektynę, ale wszystkie wpływają na efektywność procesu metabolicznego, wywołując zmęczenie, zatrzymanie płynów i hipoglikemię - groźny spadek cukru we krwi po zjedzeniu posiłku.

 • Zawarty w pszenicy gluten powoduje spowolnienie metabolizmu, a kiedy żywność nie jest trawiona i spalana jak paliwo dla organizmu, jest magazynowana w postaci tłuszczu.

Żywność, która sprzyja 
utracie wagi:

 • zielone warzywa - pomagają w skutecznym metabolizmie;
   

 • mięso - pomaga w skutecznym metabolizmie;

 • jaja (niskotłuszczowe produkty mleczne) - pomagają w skutecznym metabolizmie;

 • wątroba - pomaga w skutecznym metabolizmie;

 • herbata z lukrecji - przeciwdziała hipoglikemii (nigdy nie zażywaj suplementu lukrecji bez kontroli lekarskiej. Herbatkę z lukrecji pić można bez obaw).

Żywność, która sprzyja
 nabieraniu wagi:

 • kukurydza - hamuje wydolność insulinową, spowalnia tempo metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;

 • soczewice - zakłócają sprawność metabolizmu, hamują prawidłowe wchłanianie składników odżywczych, przyczyna hipoglikemii;

 • orzeszki ziemne - zakłócają sprawność metabolizmu, zakłócają funkcje wątroby, przyczyna hipoglikemii;

 • nasiona sezamu - zakłócają sprawność metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;

 • gryka - zakłóca trawienie, zakłóca sprawność metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;

 • pszenica - spowalnia procesy trawienne i metaboliczne, powoduje, że żywność jest składowana w organizmie w postaci tłuszczu, a nie zamieniana w energię, hamuje wydolność insulinową.


                 Jedną z najtrudniejszych decyzji, które muszą podjąć osoby z grupą krwi B, to zrezygnowanie z kurczaków
, gdyż zawierają one lektynę aglutynującą krew grupy B w tkankach mięśniowych. Jeśli spożywasz dużo drobiu, zastąp kurczaki innym rodzajem drobiu np. indykiem, które nie zawiera dla twojej grupy krwi tak niebezpiecznie aglutynujących lektyn. Lektyny aglutynujące zawarte w kurczakach (nawet chudych), atakują krwiobieg osób z grupą krwi B i potencjalnie prowadzą do wylewów i zaburzeń odporności. Chociaż, więc kurczaki mogą być Twoim "ukochanym" pożywieniem, zacznij się ich wystrzegać.

                                                  1 , 2 dalej>>>

 

 

top