TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
Nasze serwisy:
Jak wzmocnić odporność
Grzybica
Stres
 

   
   Digestive Enzymes - 
             kompleks enzymów

                                 suplement diety

         Jest produktem zawierającym kompleks enzymów trawiennych. Enzymy umożliwiają trawienie, które jest procesem fizjologicznym polegającym na rozkładaniu złożonych wielkich cząsteczek (białek, tłuszczy, węglowodanów) na elementy prostsze. Rozbijanie to odbywa się za pomocą enzymów wytwarzanych przez odżywiający się organizm. Jeśli jednak któregoś z nich zabraknie dochodzi do gnicia, fermentacji nie strawionego pożywienia czego efektem są wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, biegunki i inne dolegliwości przewodu pokarmowego.

Zaburzone trawienie prowadzi do zarówno do ogólnego pogorszenia stanu zdrowia jak i różnych problemów organicznych.

              

   Dotyczy to alergii, problemów skórnych i stawowych, zaburzeń funkcji wątroby, nawracających infekcji itp.
Pierwszą i najważniejszą cechą właściwej diety jest dostarczenie odpowiedniej ilości enzymów. 
Zawarte w Digestive Enzymes - enzymy stanowią  ogromną pomoc dla całego układu pokarmowego, którego zadaniem jest przetwarzanie spożywanego przez nas pożywienia zarówno białek, węglowodanów i tłuszczy. 
W skład  produktu wchodzi mieszanina enzymów trzustkowych, które w połączeniu z pepsyną, papainą i bromelainą rozkładają białka na aminokwasy
.

Pepsyna w soku żołądkowym - rozkłada białka na albumozy i peptony działając w środowisku kwaśnym wskutek obecności kwasu solnego.
Papaina enzym papai pomaga we wstępnym procesie trawienia mięsa.
Bromelaina enzym  otrzymywany z soku ananasa działa przeciwzapalnie, ułatwia trawienie białek oraz przyswajanie składników odżywczych z żywności. Od wieków używana w rozmaitych dolegliwościach, od zaburzeń trawienia po zapalenia stawów. 
Nie strawione białka uruchamiają procesy gnilne w jelitach, a emitowane toksyny zagrażają naszemu zdrowiu 
Lipaza rozkłada tłuszcze na glicerynę i kwasy tłuszczowe.
Amylaza
zajmuje się rozkładem  węglowodanów.
 
Oprócz enzymów Digestive Enzymes zawiera kurkumę i nasiona kopru, kwas glutaminowy i betainę HCI.

       
           Kurkuma
- inaczej szafran indyjski, to przyprawowa roślina z rodziny imbirowatych uprawiana na Dalekim Wschodzie. jej kłącza, świeże lub sproszkowane, to bardzo popularna przyprawa w kuchniach Wschodu Kurkuma używana jest jako roślina lecznicza  do produkcji leków wątrobowych.  3000 lat temu lekarze indyjscy używali kurkumy do leczenia otyłości. 
Kurkumina jest w stanie chronić wątrobę przed substancjami toksycznymi zwłaszcza metalami ciężkimi, m.in. ołowiem. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, chroni przed uszkodzeniami wolnorodnikowymi.

Wpływa korzystnie na trawienie (wzmaga wydzielanie żółci), a zarazem działa rozkurczowo i bakteriobójczo. 
Kurkuma przyswaja się łatwiej , jeśli spożywana jest z bromelainą enzymem pochodzącym z ananasa. Zwiększa proces odtruwania organizmu jeśli połączymy go z enzymem papai. Te trzy enzymy wykazują działanie synergistyczne wzajemnie się uzupełniając.

 

      Koper - pochodzi ze wschodniego rejonu obszaru śródziemnomorskiego Egiptu oraz z zachodniej Azji. Dzięki różnorodnemu zastosowaniu koper ogrodowy jest przyprawą znaną i lubianą na wszystkich szerokościach geograficznych. Wzmianki o jego zastosowaniu znajdują się w egipskich papirusach. Rzymianie nacierali nim ciała oraz polecali napar z rośliny jako środek na uśmierzanie bólu głowy.  Obecnie koper stosuje się jako środek wiatropędny zapobiegający wzdęciom i regulujący pracę nerek oraz uśmierzający kaszel.

 Nasiona kopru działają moczopędnie, zapobiegają niewydolności nerek i powstawaniu kamieni nerkowych, wspomagają funkcje wątroby podczas nagromadzenia produktów ubocznych i toksyn

Kwas glutaminowy (nazwa skrótowa Glu, E) jest aminokwasem kodowanym o kwaśnym odczynie, obecnym w prawie wszystkich białkach.  Pomaga oczyścić organizm z toksyn, i jest  jednym z czynników umożliwiających przewodzenie impulsów nerwowych.

          Betaina HCI występuje w takich roślinach jak buraki, brokuły i szpinak, przywraca właściwy poziom soków trawiennych oraz bierze w udział w przekształcaniu substancji szkodliwych w związki korzystne dla organizmu.  

         Digestive Enzymes jest czymś w rodzaju "wszystko wiedzącego" preparatu. Zawiera praktycznie wszystkie enzymy trawienne, więc w zasadzie potrafi poradzić sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Często stosują go osoby zdrowe, zwłaszcza po przyjęciach gdzie duża ilość pokarmów nie zawsze prawidłowo skomponowanych stwarza duży dyskomfort ze strony żołądka i jelit.

        Aby zrównoważyć niedobór enzymów w organizmie, spowodowany  spożywaniem gotowanych, smażonych bądź wysoce przetworzonych produktów zwłaszcza zwierzęcych każdy duży posiłek należy uzupełniać jedną do trzech kapsułek z enzymami, chyba, że cały posiłek jest przygotowany na surowo. Mała surówka nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości enzymów, żeby umożliwić strawienie np. kotleta. 
Kapsułki enzymatyczne należy połykać przed jedzeniem, tak aby zdążyły się rozpuścić w żołądku przed dotarciem pokarmu.

Skład w 1 tabletce
75mg- Nasiona kopru
75mg- Pankreatyna
37.5mg- Kurkuma
25mg- Kwas glutaminowy
17.5mg- Pepsyna
12.5mg- Bromelaina
10mg- Betaina HCL
7.5mg- Proteaza
5mg- Papaina
10mg- Diastaza

Opakowanie zawiera 100 tabletek

Sposób użycia
1-2 tabletki dziennie przed posiłkiem

źródło www.calivita.com.pl

________________________________________________________________

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

*Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie

 

   
 

top