Chrom
Mangan, Wanad
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
Liquid Chlorophyll
ParaProteX
Pure Yucca
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
 


            CHROM

         Chrom wzmacnia korzystne działanie hydroksycytratów, jest konieczny dla prawidłowego metabolizmu białek, tłuszczów i węglowodanów. Jego ilość zmniejsza się w wyniku starzenia się, oraz przy aktywnym uprawianiu sportu. Zapewne nie każdy wie, że jeden z najważniejszych hormonów-insulina bez chromu nie jest w stanie wziąć udziału w przemianie węglowodanów. 

         Insulina odgrywa ważną rolę w rozwoju mięśni, regulacji masy ciała i pracy układu krążenia. Zatem brak chromu wyraźnie zaburza działanie insuliny, która jest nieskuteczna i nie reguluje poziomu glukozy we krwi, stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia. Chrom jest niezbędny dla osób chorych na cukrzycę regulując poziom glukozy we krwi i poprawiając wrażliwość receptorów na insulinę. 

         Chrom pomaga utrzymać wolne od złogów miażdżycowych naczynia krwionośne, ponieważ zwiększa zdolność organizmu do usuwania cholesterolu w fizjologiczny sposób. Zwiększa produkcję HDL (dobrego) cholesterolu i obniża liczbę cząsteczek LDL (złego) cholesterolu. A zatem poprawia ważny stosunek HDL do LDL, dzięki temu naczynia są w lepszym stanie. Ponadto jest również regulatorem poziomu trójglicerydów w osoczu.

         Chrom posiada cechy antyutleniacza, chroniąc nasz organizm przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników. Jego niedobór może powodować ospałość, drażliwość, brak energii i niepohamowaną ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego. Łatwiej jest zatem powstrzymać niekontrolowane łaknienie na słodycze uzupełniając w swojej diecie niedobór chromu. Badania wykazały, że dieta bogata w duże ilości cukrów prostych (glukoza, fruktoza, cukier rafinowany) powoduje zwiększone wydalanie chromu z moczem, a tym samym sprzyja powstawaniu stanów deficytowych. Chrom poprawia siłę i wytrzymałość mięśni chroniąc je przed redukcją. 

Dzięki temu łatwiej jest trzymać dietę i odchudzanie staje się prostsze. 

Użyty w suplementach CaliVity chrom jest całkowicie bezpieczny.

Ważne !
        
Chrom jest składnikiem mineralnym występującym na różnym stopniu utlenienia. Wszystkie naturalnie występujące związki chromu  zawsze są trójwartościowe, natomiast sześciowartościowa postać chromu została stworzona przez człowieka. 
Oznacza to, że tylko chrom trójwartościowy jest substancją odżywczą. Chrom, który jest składnikiem Slim Formula, Trimexu WMS i dodatkowych suplementów wspomagających odchudzanie jest  chromem trójwartościowym i występuje w postaci chelatu jako pikolinian chromu.
 Jest to kompleks nazywany chelatem w którym trzy cząsteczki kwasu pikolinowego ochraniają jeden jon chromu. W momencie kiedy organizm oddzieli chrom od kwasu pikolinowego nie wchodzi on do znajdujących się we krwi komórek, lecz wiąże się z białkami osocza (takimi jak transferyna) i zostaje przetransportowany do wątroby. Natomiast kwas pikolinowy wykorzystany jest wówczas przez organizm do transportu lub wydalania innych minerałów. Przekroczenie bezpiecznej dawki chromu jest praktycznie niemożliwe, gdyż dla osoby ważącej  70 kg musiałaby być to dawka 700 000 mikrogramów. Dla porównania !5 ml Trimexu WMS zawiera 120 mikrogramów pikolinianu chromu.

Suplementy CaliVity wspomagające odchudzanie takie jak Slim Formula, Trimex WMS, Citrimax & Cromium, Chromium Max i inne , zawierają chrom w postaci chelatu jako pikolinian chromu, który jest całkowicie bezpieczny. 
 chrom chrom chrom chrom chroWMS 

 

top