TRIMEX WMS  
Dodatkowe produkty  
  Nopalin  
  Citrimax & Chromium  
  AC Zymes  
  Chromium Max  
Maksymalny efekt  
Dieta  
  zgodna z grupą krwi  
  rozdzielna  
Typy budowy ciała  
Oczyszczanie  
Ocean 21
  Liquid Chlorophyll
 
Pure Yucca
ParaProteX
Detox Patch - plastry
Stres a odchudzanie  
Rhodiolin
Stress Management
Miażdżyca a odchudzanie  
Cukrzyca a odchudzanie  
Pomoc w trawieniu  
  Digestive Enzymes  
  Meal Time  
W walce z cellulitem
    krem C-RxNasze serwisy:
Jak wzmocnić odporność organizmu
Grzybica
Stres
 
 

           Cellulit 

    Wraz z nadejściem lata, coraz więcej kobiet z niepokojem obserwuje u siebie małe, niechciane zagłębienia, pojawiające się na ich skórze. Objawy cellulitu coraz cześciej pojawiają się u męzczyzn, a także u bardzo małych dzieci. Wbrew powszechnej opinii, wcale nie musimy miec nadwagi, by rozwinął się cellulit.

    Cellulit  - nazwa pochodzi od łac. Cellula, czyli komórka, bowiem powierzchnia skóry wykazuje jakby podzielenie na segmenty, komórki (komórkowatą powierzchnię).
Cellulit pojawia się u kobiet, w każdym wieku, począwszy od okresu pokwitania (dojrzewania). Są to zaburzenia strukturalne i chemiczne tkanki łącznej właściwej i tłuszczowej. Objawia się zwłóknieniami, stwardnieniami i wadliwym rozmieszczeniem elementów tkankowych.

 

Cellulit dotyczy tkanki łącznej naszej skóry, która charakteryzuje się specjalną strukturą.

  Komórki tłuszczowe występujące pomiędzy komórkami tkanki łącznej, układają się w grupy, w tak zwanych wiązkach komórkowych. 

Obecnie już wiemy, że obniżające się napięcie skóry prowadzi do zastoju limfy w skórze i produkty uboczne zaczynają się gromadzić w komórkach tłuszczowych. W częściach dotkniętych cellulitem mogą pojawiac się tętniaki i uszkodzenie naczyń włosowaych jako konsekwencja zastoju limfy.

Jeśli komórki tłuszczowe, złożone przede wszystkim z kwasów tłuszczowych nasyconych, nagromadzone substancje toksyczne oraz zatrzymane płyny przeiążą system komórkowy, wówczas pojawia się wiele grudek i zagłębień, które po krótkim czasie stają się coraz bardziej widoczne.

 Jednak problem ten nie jest tylko natury estetycznej. Powiększone komórki tłuszczowe otoczone zbitymi, łukowato wygiętymi włóknami kolagenowymi, wywierają nacisk na naczynia limfatyczne i krwionośne. Pogarsza sie krążenie krwi i limfy, a co za t ym idzie spowalnia metabolizm ( to dlatego skóra z cellulitem wydaje sie chłodniejsza, niż pozostała "nienaruszona" skóra).

Nagromadzone substancje (tłuszcz, produkty uboczne przemiany materii, woda) pozostają w tkance łącznej,  ich usunięcie można skutecznie wspomagać aktywnymi składnikami np. Liquid Chlorophyll, Ocean21Pure Yucca, Natural Hgh Support,  Protect 4Life, Slim Formula oraz dodatkowo produktem do użytku zewnętrznego

    KREM C-Rx Cream >>> więcej

Wyróżniamy 3 stopnie Cellulitu:

1 stopień: malutkie zagłębienia pojawiają się tylko w momencie uciśnięcia skóry
2 stopień: skóra w pozycji lezącej jest normalna w dotyku, lecz w pozycji stojącej da się zauważyć zmiany na skórze
3 stopień: małe wgłębienia można dostrzec zarówno w pozycji leżącej jak i siedzącej

Przyczyny cellulitu: 

1. Spożywanie pokarmów zanieczyszczonych substancjami hormonopodobnymi zaburzającymi równowagę hormonalną ustroju i homeostazę, np. mięsa ze zwierząt karmionych paszami z dodatkiem substancji hormonopodobnych, używanie kosmetyków zawierających składniki zakłócające gospodarkę hormonalną.

2. Spożywanie pokarmów zawierających tłuszcze modyfikowane chemicznie, wzbogacane w kwasy tłuszczowe nasycone, uwodornione i konserwanty mające wpływ na receptory hormonów sterydowych.

3. Okres dojrzewania lub przekwitania, kiedy to następuje przebudowa gospodarki hormonalnej. Estrogeny sprzyjają powstawaniu cellulitu, a gestageny (progesteron) sprzyjają kumulacji (zatrzymaniu) wody w tkance łącznej właściwej i tłuszczowej.

4. Długotrwała depresja i stres wpływają na poziom katecholamin i sprzyjają rozwojowi cellulitu.

5. Mała aktywność ruchowa sprzyja zaburzeniom krążenia krwi i limfy i rozwojowi cellulitu.

6. Niedobór witaminy F powoduje cellulitu.

Objawy i etapy cellulitu:

1. Skórka pomarańczowa; zastoje limfy i krwi, czasem wysięk okołonaczyniowy, rozbudowywanie się adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, obrzęki na tle zaburzeń krążenia chłonki (limfy) i krwi.

 2. Dalszy rozrost tkanki tłuszczowej powoduje zwężenie (uciskanie) naczyń krwionośnych i wadliwe krążenie krwi oraz limfy w obrębie skóry właściwej i warstwy podskórnej. Odkładanie i lipoliza tłuszczów w tkance tłuszczowej na skutek zaburzeń krążenia miejscowego zostaje poważnie zakłócone. 
 Powstają lokalne obrzęki i wyniosłości łącznotkankowe co przejawia się pogłębieniem skórki pomarańczowej i rozwijaniem komórkowatości powierzchni skóry.

3. Kumulacja włókien białkowych wokół zrazików tkanki tłuszczowej, zwłóknienia warstwy podskórnej; pogłębienie niedokrwienia pewnych partii skóry i tkanki tłuszczowej.

4. Stwardnienie włókien białkowych łącznotkankowych. Objawy bólu i drętwienia kończyn. Mrowienie skóry na skutek ucisku guzkowatych włókienek kolagenowych na naczynia i nerwy..

 

Dlaczego kobiety są bardziej narażone?

 

>>

   KREM C-Rx Cream >>> więcej

   
 

top